Edukacija ugdymo įstaigoje

Tai – pamokos trukmės gyvūnų asistuojami užsiėmimai, adaptuoti įvairaus amžiaus vaikams ir jaunimui.

Pagrindinės užsiėmimų temos:

„Geriausi draugai“ – jų metu kalbame apie saugų ir tinkamą elgesį su šunimis, tinkamą jų priežiūrą, šuns, kaip rūšies, ypatumus bei istoriją, supažindiname klausytojus su pozityvios dresūros pagrindais, kuriuos čia pat ir išbandome atlikdami mankštą su šunimis. Užsiėmimų metu asistuoja jau ne vienus metus terapinio pobūdžio veikloje dirbantys, specialiai darbui su vaikais paruošti keturkojai.

„Atsakingas šeimininkas“– užsiėmimo metu kalbamės apie gyvūnų gerovę, tinkamą jų priežiūrą, supažindiname vaikus su penkiomis gyvūnų laisvėmis, žmogaus atsakomybe už tuos, kuriuos prisijaukinome, aptariame beglobių gyvūnų ir netinkamos priežiūros problemas. Taip pat pristatome mūsų sodybos gyventojus, jų istorijas. Užsiėmimo metu asistuoja smulkių rūšių gyvūnai  – šunys, katės, paukščiai.

„Pamoka su šunimis“ – pasirinktą pamoką dedikuojame šunims – per kūno kultūrą galime atlikti mankštą su šunimis, per dailę – piešti ar kitaip atvaizduoti šunis, kalbėtis apie šuns vaizdavimą  meno kūriniuose, per geografiją – aptarti pasaulio šalis ir jose atsiradusių šunų veislių skirtumus, per istoriją – pažvelgti į žmonijos istoriją geriausio žmogaus draugo akimis, per biologiją ar gamtos pažinimą – kalbėtis apie šuns, kaip rūšies ypatumus. Žinoma, pamokų metu asistuos mūsų keturkojai bičiuliai.